Promítání Vyrobeno v Dagenhamu - Brno

Promítání Vyrobeno v Dagenhamu - Brno

V Brně se uskuteční promítání svěží  retro komedie doplněné besedou k tématu, o kterém film pojednává.  Britský snímek Vyrobeno v Dagenhamu se zakládá na skutečných událostech, kdy se v r. 1968 zaměstnankyně Fordu vzbouřily a požadovaly stejné platy jako muži. Film poutavě zachycuje atmosféru boje za rovnoprávnost v šedesátých letech 20. století.

Promítání předchází krátká beseda na téma nerovného odměňování žen a mužů v současnosti. Bude možné diskutovat s odborníky a odbornicemi z Kanceláře veřejného ochránce práv a Genderového informačního centra NORA.

Promítání proběhne v Moravské zemské knihovně 21. září 2015 od 18h. Vstup je ZDARMA.

Přijdete? Dejte nám o tom vědět na facebooku: zúčastním se

Akce probíhá v rámci celostátní osvětové kampaně Fair Pay, která si klade za cíl sdělit české společnosti, že si lidé za stejnou práci zaslouží stejnou odměnu. Nejen v ČR totiž existuje tzv. gender pay gap, neboli nerovnost platů mezi ženami a muži. „V České republice vydělávají ženy o 22 % méně než muži. V Evropské unii je to pak 16 %. Fair Pay chce tuto situaci změnit," říká ředitelka GIC NORA a manažerka projektu „Pozor na rozdíly v odměňování žen a mužů“ Kateřina Hodická. Kampaň podporují také některé mediálně známé osobnosti. „V současnosti natáčíme videoklipy, které se mezi nejširší veřejnost dostanou letos na podzim. Těšit se můžete např. na videoklip se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou nebo hudebníkem Martinem Kyšperským," upřesňuje Michaela Mořická, koordinátorka kampaně. Mimo to probíhají projektové dny na středních školách a kulaté stoly se sociálními partnery. Více informací o tématu nerovného odměňování i o vývoji projektu „Pozor na rozdíly v odměňování žen a mužů“ se dozvíte na fairpay.gendernora.cz. Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Odeslat odkaz

Odešlete známým odkaz na tuto stránku (http://gendernora.cz/aktualita/191-promitani-vyrobeno-v-dagenhamu-brno) e-mailem.

Prosím, vyplňte Váš e-mail, jméno a e-mail na který zaslat odkaz.