Naše dobrovolnice uvedly filmové drama North country v Moravské zemské knihovně

Naše dobrovolnice uvedly filmové drama North country v Moravské zemské knihovně

V pondělí 5. března 2018 proběhlo v Moravské zemské knihovně promítání filmového dramatu North Country. Snímek nabízí emotivní příběh založený na prvním případu žaloby proti sexuálnímu obtěžování v USA. Speciálními hosty byly naše dobrovolnice Sandra Sella a Nicol Herd.

„Po shlédnutí filmu mi hlavou probíhalo spoustu myšlenek,“ vypráví Sandra své dojmy z filmu. „Proč ženy nechávají sebou tak snadno manipulovat? Proč lidé nebojují proti sexismu? Proč mají podle zákona ženy stejná práva a příležitosti jako muži, ale ne ve svých reálných životech?“

Ačkoliv je film založený na skutečných událostech, ve skutečnosti trvalo celých 14 let, než hlavní protagonistka filmu vyhrála soudní případ. Výsledkem sporu bylo, že firma, kterou Lois Jenson zažalovala, musela vyplatit jako kompenzaci velkou sumu. Aby firmy zabránily podobným případům, implementovali do svých směrnic politiku sexuálního obtěžování.

 

 

Robin Stejskal

 

Odeslat odkaz

Odešlete známým odkaz na tuto stránku (http://gendernora.cz/aktualita/256-nase-dobrovolnice-uvedly-filmove-drama-north-country-v-moravske-zemske-knihovne?lang=cz) e-mailem.

Prosím, vyplňte Váš e-mail, jméno a e-mail na který zaslat odkaz.