Genderový audit a analýza rovných příležitostí

Genderové informační centrum NORA je nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je prosazovat rovnost žen a mužů v české společnosti. Svými aktivitami si klade za cíl především zlepšit postavení žen.

GIC NORA = Rovné příležitosti pro všechny

  • Genderové audity & průzkumy spokojenosti
  • Rovné příležitosti & personální procesy
  • Poradenství, konzultace & vzdělávání
  • Medializace & osvětové kampaně
  • Individuální podpora


Aktuální projekty:

Profesionalizace GIC NORA - investujeme čas do rozvoje naší organizace, abychom vám mohli nabídnout ještě kvalitnější služby.

Genderové audity v JMK a ve Zlínském kraji - Genderové informační centrum NORA, o.p.s. zahajuje počátkem září 2017 roční projekt podpořený z Operačního programu Zaměstnanost a zaměřený na realizaci genderových auditů v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Projekt Kaleidoskop kompetencí - 31.8.2018 byl ukončen tříletý projekt v rámci strategického partnerství 4 organizací – Akropolis, o.s. (Česká republika), Genderové informační centrum NORA (Česká republika), migrare Zentrum für MigrantInnen (Rakousko), Miesto pod Slnkom (Slovensko). Projekt byl finančně podpořen z programu Erasmus+.

Hlavním cílem projektu bylo vyvinout, pilotovat a šířit novou metodu mapování kompetencí, která povede ke zlepšení postavení sociálně znevýhodněných osob ve společnosti a na trhu práce.

Více informací o projektu včetně materiálů ke stažení lze nalézt zde.

Aktuality

Když se ženy cítí jako podvodnice

Rozhovor se socioložkou Kateřinou Cidlinskou o nerovných podmínkách pro ženy ve vědě. celý článek >>>

Sufražetka - zveme vás na promítání historického dramatu

K oslavě MDŽ ve spolupráci s MZK uvádíme historické drama podle skutečných událostí, které zachycují boj žen za právo volit.
Film nebyl v ČR komerčně promítán v kinech, nenechte si proto uniknout tuto jedinečnou možnost shlédnout ho na velkém plátně. celý článek >>>

Konference 22 % K ROVNOSTI

Ministerstvo práce a sociálních věcí vás srdečně zve na konferenci 22 % K ROVNOSTI, která se uskuteční 8.3. v Černínském paláci (Praha). Tématem konference je osvětlit problém nerovného odměňování žen a mužů. celý článek >>>

3 kliknutí, kterými nás můžete finančně podpořit, aniž byste dali korunu ze svého

Pokud někdy nakupujete v e-shopech, může se vás tato informace týkat. Doopravdy můžete finančně podpořit oblíbené neziskové organizace jenom tím, že začnete na internetu používat jednu věc jinak. celý článek >>>

Dokumentární film Mr Gay Syria

Dokumentární snímek Mr Gay Syria pojednává o tom, jaké je to být gayem a současně syrským uprchlíkem. Film můžete shlédnout, nebo dokonce podpořit přes odkaz v článku. celý článek >>>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Odeslat odkaz

Odešlete známým odkaz na tuto stránku (http://gendernora.cz/uvod/20) e-mailem.

Prosím, vyplňte Váš e-mail, jméno a e-mail na který zaslat odkaz.