Genderový audit a analýza rovných příležitostí

Genderové informační centrum NORA je nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je prosazovat rovnost žen a mužů v české společnosti. Svými aktivitami si klade za cíl především zlepšit postavení žen.

GIC NORA = Rovné příležitosti pro všechny

  • Genderové audity & průzkumy spokojenosti
  • Rovné příležitosti & personální procesy
  • Poradenství, konzultace & vzdělávání
  • Medializace & osvětové kampaně
  • Individuální podpora


Aktuální projekty:

Profesionalizace GIC NORA - investujeme čas do rozvoje naší organizace, abychom vám mohli nabídnout ještě kvalitnější služby.

Genderové audity v JMK a ve Zlínském kraji - Genderové informační centrum NORA, o.p.s. zahajuje počátkem září 2017 roční projekt podpořený z Operačního programu Zaměstnanost a zaměřený na realizaci genderových auditů v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Projekt Kaleidoskop kompetencí - 31.8.2018 byl ukončen tříletý projekt v rámci strategického partnerství 4 organizací – Akropolis, o.s. (Česká republika), Genderové informační centrum NORA (Česká republika), migrare Zentrum für MigrantInnen (Rakousko), Miesto pod Slnkom (Slovensko). Projekt byl finančně podpořen z programu Erasmus+.

Hlavním cílem projektu bylo vyvinout, pilotovat a šířit novou metodu mapování kompetencí, která povede ke zlepšení postavení sociálně znevýhodněných osob ve společnosti a na trhu práce.

Více informací o projektu včetně materiálů ke stažení lze nalézt zde.

Aktuality

Plánovali jsme, kam se bude NORA rozvíjet

V pátek a sobotu 16.-17. října 2015 jsme věnovali čas rozvoji naší organizace. Pod vedením Petra Machálka jsme strategicky plánovali budoucnost NORA. Máme dvouletý plán, který budeme pilně naplňovat. celý článek >>>

O promítání ve Zlíně

Přečtěte si článek zlínského zpravodajství. Promítáme 20. října. celý článek >>>

Promítání v unikátních prostorách Baťovy vily

Na konci října budeme promítat ve Zlíně. Můžete se těšit na svěží retro komedii doplněnou besedou k tématu, o kterém film pojednává. celý článek >>>

Konference (NE)DISKRIMINACE ROMSKÉHO ETNIKA V ČESKÉ REPUBLICE

Čelí Romové a Romky diskriminaci? Hraje v tom roli gender? Na konferenci 4. listopadu vám představíme výsledky našeho výzkumu a můžete se těšit i na mnohé další. celý článek >>>

Odeslat odkaz

Odešlete známým odkaz na tuto stránku (http://gendernora.cz/uvod/60) e-mailem.

Prosím, vyplňte Váš e-mail, jméno a e-mail na který zaslat odkaz.